پنل پیام های کاربر

دسته بندی پیام ها

پنل پیام ها شامل کلیه پیام های ارسال شده و دریافت شده شما در سامانه می باشد. این پیام ها در سربرگ های ستون سمت راست جدول دسته بندی شده اند.

دسته بندی پیام ها در پنل کاربر

  • اطلاعیه ها کلیه اطلاع رسانی های سامانه در خصوص ثبت نام ها، برگزاری کلاس ها، تراکنش های مالی و... در بخش "اطلاعیه ها" قرار گرفته و نگهداری می شوند.
  • پیام های دریافتی کلیه پیام های ارسال شده توسط کاربران سامانه اعم از مدیر شبکه، مدرسان و کارآموزان در بخش "پیام های دریافتی" ذخیره و نمایش داده می شوند.
  • پیام های ارسالی کلیه پیام هایی که توسط شما برای سایر کاربران اعم از مدیر شبکه، مدرسان و کارآموزان ارسال شده اند در بخش "پیام های ارسالی" نگهداری و نمایش داده می شوند.
  • پیش نویس پیام های جدیدی که توسط شما ایجاد شده اما هنوز برای کاربر مورد نظر ارسال نشده باشند در بخش "پیش نویس" ذخیره می گردند.
  • بایگانی هر یک از پیام های موجود در بخش های "اطلاعیه ها"، "پیام های دریافتی" و "پیام های ارسالی" می توانند توسط شما به بخش "بایگانی" منتقل گردند. پیام های منتقل شده به این بخش در سربرگ "بایگانی" ذخیره و نمایش داده می شوند.
  • سطل زباله هر یک از پیام های موجود در بخش های "اطلاعیه ها"، "پیام های دریافتی"، "پیام های ارسالی" و "بایگانی" می توانند توسط شما به بخش "سطل زباله" منتقل گردند. پیام های منتقل شده به این بخش در سربرگ "سطل زباله" ذخیره و نمایش داده می شوند و می توانند به طور کامل از سیستم حذف شده و یا به بخش قبلی خود باز گردانده شوند.
  • همه پیام ها در این بخش لیست کامل تمامی پیام های شما بدون دسته بندی نمایش داده می شوند.

مدیریت پیام ها

شما می توانید پیام های موجود در بخش های مختلف پنل را با استفاده از گزینه های فراهم شده مدیریت نمایید. برای این منظور می بایست ابتدا پیام های مورد نظر خود را از لیست پیام ها انتخاب کنید. برای انتخاب هر پیام بر روی مربع انتخاب که در پشت عنوان هر پیام وجود دارد کلیک نمایید تا علامت "تیک" گذاشته شود. سپس از لیست گزینه های پایین جدول، عملیات مورد نظر خود را تعیین و برای تایید بر روی علامت "تیک" مقابل گزینه ها کلیک نمایید.

مدیریت پیام ها در پنل کاربر

برای یافتن یک پیام خاص از میان پیام ها می توانید از فیلتر موجود در قسمت بالا سمت چپ جدول پیام ها استفاده نموده و یا کلمه مورد نظر خود را جستجو کنید.

 

پیام جدید

هنگامی که پیام جدیدی را دریافت می کنید، در پنل پیام ها، دایره قرمز رنگی در جلوی بخش مربوطه ظاهر می گردد. عدد داخل دایره بیانگر تعداد پیام های جدید و خوانده نشده شما می باشد. با کلیک بر روی دایره قرمز وارد بخش مربوطه شده لیست پیام های شما نمایش داده می شوند. پیام هایی که عنوان آنها درشت تر (Bold) هستند خوانده نشده اند.

پیام جدید در پنل پیام ها

 

محتوای پیام

برای نمایش محتوای پیام، کافی است بر روی عنوان پیام کلیک نمایید. محتوای هر پیام شامل عنوان پیام، مشخصات ارسال کننده، تاریخ و زمان ارسال پیام، متن پیام و پیوست های آن می باشد.

نمایش محتوای پیام

 

فرمان های پیام

پس از باز نمودن یک پیام و نمایش محتوای آن می توانید متناسب با نوع پیام فرمان های مختلفی را بر روی آن اعمال نمایید.

فرمان های هر پیام

پاسخ: با کلیک بر روی این فرمان فرم ارسال پاسخ به فرستنده نمایش داده می شود. در فرم باز شده می بایست عنوان پیام، متن پیام و پیوست های احتمالی را وارد نموده و بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید. در صورت کلیک بر روی دکمه "ذخیره پیش نویس" پیام شما در بخش "پیش نویس" پنل پیام ها ذخیره خواهد شد.

ارجاع: با کلیک بر روی این دکمه می توانید پیام دریافت شده را به یک یا چند کاربر دیگر ارجاع دهید. (این امکان در حال حاضر فعال نمی باشد.)

بایگانی: در صورتی که پیام از اهمیت بالایی برخوردار نیست می توانید آن را به بخش بایگانی پنل خود انتقال دهید. در این صورت پیام مورد نظر از بخش قبلی برداشته شده و به بخش بایگانی منتقل می گردد.

ارسال به سطل زباله: برای جلوگیری از افزایش حجم پیام ها در بخش های مختلف می توانید پیام هایی که دیگر نیازی به آنها ندارید را به "سطل زباله" پنل خود منتقل نمایید. در این صورت پیام مورد نظر شما در بخش"سطل زباله" نگهداری خواهد شد.